بهترین منبع فیزیک کنکور | کتاب مطالعه مفهومی فیزیک

  03 بهمن 1395    موضوعات: مشاوره کنکور سراسری 

بهترین منبع فیزیک کنکور چیست؟ درس فیزیک! در نگاه اول نظر شما در مورد این درس چیست؟ بسیاری بر این باورند یکی از درس های سخت برای کنکور هست! چه برای تجربی و چه برای ریاضی و فیزیک! چرا اینگونه هست دلایل مختلفی دارد!

  1. یک این که درس فیزیک یک درس مفهومی است و نبستا هم نسبت به درس های دیگر سخت تر است!
  2. دلیل دوم این که به خوبی آموزش داده نمی شود! یعنی خود معلم از فیزیک مفهومی در ذهن ندارد و به دانش آموز درس می دهد! بنابراین نباید انتظار داشت دانش آموز هم درکی به دست آورد.
  3. دلیل سوم منابع این درس است! منابعی که با چرخ در کتابفروشی ها برای کنکور و فهم بیشتر به دست می آورید! منابع سطحی و بسیاری منابع به درد نخور هستند!

اما پس از چندی از کتاب های سطح پایین بالاخره یک کتاب منتشر شد که می توان گفت نگاه کنکوری را با نگاه مفهومی ترکیب کرده است و یک دید جدید در نگارش کتاب فیزیک ایجاد کرده است!

بررسی منبع فیزیک کنکور

ادامه ی بحث را به زبان عامیانه بیان می کنم که دقیقن حرفا منتقل شود:

این تفکر چیز عجیبی نیست چون شما عزیزان تقصیری نم ندارید آخه تو سه تا کتاب بیشتر در دسترس ندارید و هیچ کدومش بهتون کمکی نکرده…نه این که کتای دیگه بدن…نه چون یه سری تیپ سوال مشابه پشت هم داده و دانش آموز خیلی هم کیف میکنه میگه وای چقد خوب ..اولین سوالو بلد نیس ولی وقتی اولین سوالو برسی کرد تا ته اون سوالات مبحث رو درست میزنه …ولی این به قولی فاجعه قرنه جدنن…پس به یه منبع توپ نیاز دارید که هم این جور تیپ بندی نشده باشه و هم سوال چالشی داشته باشه و مهم تر این که مولف گرامی کتاب رو انقدر شیوا نوشته باشن که نیاز به مبنع اضافه و سرگردانی بیشتر شما نباشه… البته از این کتابای بازار نیز میشه نتیجه گرفت اماا خیلی سخت… این نکته هم مهمه بدونین که این تبلیغات کنکور ….است و اوج …یاد گیری و…تمام این تبلیغات کنکوری هم باعث شدن شمار بسیار زیادی دست به دهن مونده که چه جوری این اغای کلا بردار تلویزیونی سوالات رو حل میکنه و سریع گوشی رو برداشته و کلا رو خود با دست خودشون بر میدارن و تنها نتیجه ای که در بر خواهد داشت اینه که به خودتون ضربه میزنین و یاد گرفتن فیزیک رو تا ابد از خودتون دور میکنین . پس بیاد تلویزیون رو دشمنی بدونیم علیه آموزش دروسمون…از اینا بگذریم که جز حسرت چیز دیگری به همراه نخواهد داشت .پس باید دنبال یه منبع خوب باشیم .

بهترین منبع فیزیک کنکور | کتاب مطالعه مفهومی فیزیک - لیموترش
یکی از برترین کتابای موجود در بازار کتاب مبتکرانه که جا داره از آقای شهریاری تشکر کنیم بابت این کتاب عالی …کاملا معلوم میشه آقای شهریاری کتاب رو واسه ارتقاع سطح فیزیک کشور نوشتن ….
تک تک سوالات سه سری کتابای مبتکران هدفمند بوده و خیلی شیک و مجلسی بهتون فیزیک رو آموزش میده … این رو باید بدونین که این کتاب با کمترین تعداد فرمول حفظی کل فیزیک رو واستون توضیح میده …اونقدر کتاب خوبیه که شما که از فیزیک بدتون میاد کم کم فیزیک تبدیل میشه به شیرین ترین درس تو درساتون…..

شما نیز می توانید چگونه فیزیک بخوانیم را مطالعه کنید.

اما این کتاب خوب وقتی خوبی خودشو بهتون نشون می ده که شما کار کنید! این که فیزیک چقدر می تونه متفاوت باشه و چقدر می تونه مفهومی باشه چیزی است که با تدریس خوب یک باید بهش رسید! اما این کتاب با تمرین ها و توضیحاتش کم کم شما را با مفاهیم آشنا می کنه! اول شروع این کتاب شاید براتون سخت باشه! چون قبلا ممکنه کتاب های فیزیک آسونی رو می زدید و همشو می تونستید حل کنید اما این کتاب به اون سبک نیست! این کتاب با مفاهیم بازی می کنه که درک شما را هر چه بیشتر زیاد کنه!

خود من در حالت کلی از افرادی که به دور از سود مالی به دنبال بالا بردن سطح علمی هستن واقعا ممنونم! این افراد باعث زیاد شدن دانش میشن در صورتی که بسیاری با نگاه به جیب خود شبانه روزی در شبکه های مختلف به تبلیغ می پردازن و فقط دانش آموزان را از فیزیک و درس های دیگه دور می کنن! برای مثال برای کتاب فیزیک یه روش های حفظی برای کنکور یاد می دن که دانش آموز اصن نمی دونه چیه و در نهایت هم کنکور به گونه ای داده میشه که فقط با مفاهیم بتونید پاسخ بدید نه با یک کار تبلیغی و …!

امیدوارم از این کتاب بهره ببرید و بتونید فیزیک خودتون رو قوی کنید و یکی از بالاترین درصدای کنکور شما باشه!

بازم تاکید می کنم این کتاب برای انتشارات مبتکران هست و نام مولف آقای فرید شهریاری هست! فراموش نکنید!

 راهنمای ثبت نام و شرکت در آزمون های لیموترش

گروه آموشی لیموترش، بهترین برگزارکننده آزمون آنلاین زیست در کشور

cta

ctat

ctam


نظرات
  • محمد بهمن ۵, ۱۳۹۵ ۰:۲۱ ق٫ظ

    سلام وقت بخیر ممنون بابت مطالب خواهشا درباره دروس دیگه هم بهترین منابع رو معرفی کنید
    ممنون

    پاسخ
ارسال یک نظر

1 × چهار =