۶ مشکل اصلی برنامه مطالعه ی کنکوری ها

  01 آذر 1395    موضوعات: مشاوره کنکور سراسری 

بسیاری از مواقع برای پیشرفت بهتر باید مشکلات اصلی را شناسایی کرد و از تکرار آن ها جلوگیری کرد. در کنکور و مشاوره ی کنکور نیز این امر بسیار مهم است. به این معنی که شما باید از موارد و مشکلات اصلی ای که از بهره وری شما می کاهد آگاه شوید و آن ها را کاهش دهید. در این مقاله در سایت گروه آموزشی لیموترش قصد داریم این مشکلات را بر شمرده تا بازدهی شما افزایش یابد. با مشاوره ی کنکور لیموترش همراه باشید.

شش مشکل اصلی که در کنکور و مطالعه ی کنکور می باشد از قرار زیر می باشد:

کلمه خوانی

بلند خوانی

قدم زدن حین مطالعه

زیاد خوانی

مطالعه با موسیقی و یا تلویزیون

مطالعه بدون استراحت

در ادامه به توضیح هر یک از این موارد خواهیم پرداخت:

 

کلمه خوانی در مطالعه ی کنکور

کلمه خوانی به این معناست که شما یه تک تک کلمات عبارت را خوانده و تک تک معنی کرده و می فهمید. با این روش سرعت مطالعه ی شما بسیار کاهش می یابد و همچنین برای پاسخ به سوالات با مشکلاتی رو به رو خواهید شد. به زودی مقاله ای در این مورد در سایت قرار خواهد گرفت.

 6 مشکل اصلی برنامه مطالعه ی کنکوری ها

بلند خوانی در مطالعه ی کنکور

مشکل اصلی بلند خوانی نیز همانند کلمه خوانی است. در بلند خوانی شما کلمات را بلند خوانده و سرعت مطالعه ی شما کاهش می یابد. علاوه بر این باعث می شود که انرژی شما تخلیه شده و سریع خسته شوید. البته هستند افرادی که سالیان سال به این روش عادت کرده اند و به سرعت خسته نمی شوند اما این روش برای مطالعه کنکور سراسری پیشنهاد نمی شود. برای مثال در روز های نهایی کنکور اگر شما بخواهید ۱۰ ساعت با صدای بلند کتاب را بخوانید چه میشود؟!

قدم زدن حین مطالعه ی کنکور

قدم زدن! خیلی از افراد به این مدل درس خواندن عادت دارند. عادتی که برای کنکور تا حد زیادی مردود است. زیرا در مطالعه ی کنکوری نیاز به یادداشت برداری، تمرکز و … است که با راه رفتن این موارد کاهش می یابد. علاوه بر این نیز راه رفتن انرژی زیادی را از شما خواهد گرفت.

زیاد خوانی در مطالعه ی کنکور

روش دیگری که بسیاری از آن استفاده می کنند، روش زیاد خوانی است. در این روش داوطلب هر مطلب را چندین بار می خواند تا تمام کلمات آن را حفظ شود. این روش نیز به شدت مضر است. دلیل اصلی مشکل این روش جایگزین شدن حفظیجات به جای مفهومی بودن است و این باعث فراموشی سریع مطالب می شود. در نهایت هم شما زمان زیادی برای مطالعه صرف کرده اید و هم نتیجه ی کار بهبود نیافته است.

مطاله با موسیقی و یا تلویزیون در مطالعه ی کنکور

بسیاری برای مطالعه عادت جدید برای خود تراشیده اند. هنگام مطالعه موسیقی گوش می دهند و یا تلوزیون را جلو خود روشن می گذارند. این دو روش به شدت نهی می شود. دلیل های فراوانی نیز برای ان وجود دارد. موسیقی آرام در شب و .. می توان مفید باشد اما این که هنگام درس خواندن که به همه ی حواس خود نیاز دارید، اصلا مفید نیست و بازدهی شما را به شدت کاهش می دهد.

مطالعه ی مداوم بدون استراحت در مطالعه ی کنکور

 

کنکور یک موضوع و امتحان استرس زا در بسیاری از موارد است.البته این استرا زا بودن به دلیل این است که موارد مشاوره ای را به خوبی به کار نبرده اند. اما این استرس ایجاد شده باعث می شود که افراد مطالعاتی طاقت فرسا داشته باشند و در حین مطالعه استراحت نکنند. این گونه افراد به شدت مطالعه می کنند و از وقت استراحت خود نیز می زنند غافل از ان که این وقت استراحت برای افزایش بازدهی آن ها بوده است. 6 مشکل اصلی برنامه مطالعه ی کنکوری ها

شما می توانید اخرین مقالات مشاوره ای ما را از سایت لیموترش دریافت نمایید. همچنین برای مشاوره ی اختصاصی می توانید به این صفحه مراجعه کنید.

 

 راهنمای ثبت نام و شرکت در آزمون های لیموترش

گروه آموشی لیموترش، بهترین برگزارکننده آزمون آنلاین زیست در کشور

cta

ctat

ctam


نظرات
  • فاطیما آذر ۴, ۱۳۹۵ ۹:۵۳ ب٫ظ

    سلام.خوبین اقای دکتر خداقوت.ب نظرتون روزی ۳تادرس اختصاصی و۱درس عمومی خوبه؟ممنون میشم جواب بدین.

    پاسخ
ارسال یک نظر

بیست + 18 =