موضوع مطالعه

موضوع مطالعه

  23 مرداد 1397    موضوعات: مشاوره کنکور سراسری 

موضوع : شروع مطالعه
چیزی که این روز ها خیلی رایج و مشترک هست بین دانش آموزها و فارغ التحصیل ها، سختی تصمیم شروع برای مطالعه است.از آنجایی که تا روز کنکور حدود یازده ماه و خرده ای باقی مانده ممکن است یک سراب زمانی برای دانش آموز ها به وجود بیاید حاکی از آن که وقت زیادی پیش رو دارند و اگر حتی تابستان هم شروع نکردیم در طول سال تحصیلی وقت بسیار است.
این موضوع باعث میشود بچه ها بعضاً از تابستان خود استفاده نکنند یا کم تر از آنچه باید به آن توجه کنند.


چند مزیت در استفاده از تابستان وجود دارد. اول این که میتوانیم نقاط ضعف خود را تقویت ببخشیم، با عادات بد مطالعه خود آشنا شویم، و عادات خوب مطالعه را در خود به وجود آوریم. این در حالی است که اضطراب عدم مطالعه تابستانی در انگام مقایسه با سایر دانش آموزان در طول سال تحصیلی را نخواهیم داشت.

ممکن است که ما به همه این ها هم آگاه باشیم ولی باز درس خواندن و شروع مطالعه کنکوری برایمان سخت باشد.در این صورت باید از روش های تشویق و ترفندهای مطالعاتی استفاده کنیم.

تعدادی از آن را ذکر میکنم:
۱_ از درسی که دوست داریم شروع کنیم
۲_ مبحث هایی که تسلط بیشتری در آن ها در طول سال های تحصیلی کسب کرده ایم را برای خود تثبیت کنیم
۳_کلاس های مفید و مقرون به صرفه برای تابستان ثبت نام کنیم. کلاس هایی که ما را وادار به مطالعه و عدم خروج از فضای درسی کنند.
۴_ کتاب های تست تهیه کنیم و در کنار مطالعه هنر تست زنی خود را ارتقا بخشیم.
۵_ صبح زود بیدار شویم و از صبح با رعایت فواصل مناسب مطالعه و استراحت درس بخوانیم و ساعت تعیین کنیم.
۶_ یک روز در هفته حدود سه یا چهار ساعت به خود جایزه دهیم .البته در صورتی که کل هفته سپری شده را توانسته باشیم با ساعت مطالعه معقول و طبق برنامه به اتمام برسانیم. این زمان را نیز میتوانیم به فیلم دیدن، بیرون رفتن، کتاب غیر درسی خواندن و…‌ اختصاص دهیم.
کم کم یاد میگیریم که در تابستان، هم میشود درس خواند و هم لذت برد و در عین حال پیشرفت کرد.

با این روش ها و روش های بسیار دیگر میتوانیم اشتیاق به درس خواندن را در خود ایجاد کرده، آزمون های تابستانی را با موفقیت پشت سر بگذاریم و خود را برای سال مهم و سرنوشت ساز کنکور آماده کنیم. درست مثل یک ورزشکار حرفه ای که قبل از شروع مسابقه بدن خود را گرم میکند.
شاداب اشرفی

 

 راهنمای ثبت نام و شرکت در آزمون های لیموترش

گروه آموشی لیموترش، بهترین برگزارکننده آزمون آنلاین زیست در کشور

cta

ctat

ctam


ارسال یک نظر

پانزده − سه =