چگونه فیزیک کنکور را ۱۰۰ درصد بزنیم ؟ | مشاوره فیزیک کنکور

  05 آذر 1395    موضوعات: مشاوره کنکور سراسری 

چگونه فیزیک کنکور را ۱۰۰ درصد بزنیم ؟ این سوالی است که بسیاری از خود می پرسند. فیزیک یکی از درس های مهم هر دو گروه آزمایشی ریاضی و تجربی است. هر دو گروه برای به دست آوردن رتبه ی بهتر باید درصد خوبی در کنکور از این دو درس دریافت کنند. این درس برای دانش آموزان کنکوری ریاضی یکی از درس های مهم است و قطعا توجه ویژه ای به آن می شود اما در گروه آزمایشی تجربی به این صورت نبوده و شاید بسیاری توجه زیادی به آن نداشته باشند. با مشاوره ی گروه آموزشی لیموترش پیرامون فیزیک کنکور همراه باشید.

چگونه فیزیک تجربی را ۱۰۰ درصد بزنیم؟

این که در ابتدا باید بگوییم که منظور ما از ۱۰۰ درصد این است که بهترین درصد با کمترین زمان را کسب کنید. این که فقط به ۱۰۰ فکر کنید شاید اغراق آمیز باشد اما می توان با تلاش به درصد های خوبی همچون ۶۰ ۷۰ و یا ۸۰ رسید.

خب بهتر است که فیزیک تجربی را از نزدیک ببنیم:

همانطور که مشاهده می کنید بیشتر تست ها مربوط به کتاب پیش دانشگاهی می باشند.

با کمی تامل و با توجه به مقاله ی چگونه ریاضی را ۱۰۰ بزنیم بهترین روش بهره گیری از روش مطالعه ی انتخابی است.

چگونه به درصد خوب در درس فیزیک کنکور دست یابیم؟

کلید موفقیت در کنکور شناخت خود و توانایی های خود است. همچنین داشتن درک از کنکور و خوب مطالعه کردن از دیگر عوامل موفقیت است. شما برای آن که در درس ها خود موفق شوید بهتر است انتخابی مطالعه کنید. به این معنی که مواردی که تسلط بیشتری دارید و یا تعداد تست بیشتری از آن ها در کنکور می آید را مقدم بر مباحث دیگر قرار داده و بر آن ها مسلط شوید.

خب بهتر است نگاهی اجمالی به این مباحث مهم فیزیک داشته باشیم:

بر اساس کنکور سال ۹۵ شما در بخش کتاب پیش دانشگاهی به جز دو فصل اولی می توانید با مطالعه مفید به بقیه فصل ها به تسلط رسیده و سوالات رو پاسخ دهید. در کنتاب فیزیک سال سوم هم دو فصل اخر به سادگی قابل یادگیری است و همچنین در کتاب سال دوم شما می توانید با مطالعه فصل های گرما و فشار سوالات این دو بخش را پاسخ دهید. پس با این وجود به راحتی ۱۵ تا ۲۰ تست کنکور می توان پاسخ داد.

چگونه فیزیک کنکور را 100 درصد بزنیم ؟ | مشاوره فیزیک کنکور

مبحث مشاوره ای پیرامون درس فیزیک

درس فیزیک به صورت کلی درس مفهومی است اما در سال های گذشته روش های میانبری برای حل سوالات کنکور ایجاد شده بودند اما متاسفانه این روش ها از رده خارج شده و طراحان کنکور تمام تلاش خود را برای سنجش مفهوم سوالات می کنند. بنابر این برای ۱۰۰ زدن فیزیک کنکور بهتر است فکر دور زدن و میانبری نباشید.

بهترین میانبر برای ۱۰۰ زدن فیزیک کنکور تلاش و تلاش است

منابع فیزیک کنکور برای ۱۰۰ زدن چیست؟

منبع فیزیک کنکور برای هر فردی متفاوت است. به این صورت که باید سطح شما در نظر گرفته شود و در نهایت کتاب مورد نظر معرفی شود. در فیزیک باید این موضوع را به یاد داشته باشید که تیپ های مختلفی از مسائل را حل کنید و تمام تلاش خود را برای رسیدن به جواب به کار بگیرید. شما با فکر کردن به سوالات می توانید ان ها را در ذهن نهادینه کنید.

چگونه فیزیک را مرور کنیم؟

برای مرور کردن فیزیک باید از ابتدا روش خوبی را در پیش بگیرید. در این روش شما باید سوالات مختلفی را زده و در بین آن ها مهم ها و سوالاتی را که مشکل دارید علامت بزنید به این صورت در آینده برای دوره کردن نیاز نیست همه ی تست ها را از نو جواب دهید و با خواندن این سوالات می توانید کل مطلب را به یاد آورید.

چگونه با مرور فیزیک کنکور را ۱۰۰ بزنیم !

به یاد داشته باشید در صورتی که برای حل هر سوال سریع به سمت پاسخ نامه بروید در بلند مدت نتیجه ای نمی گیرید و نمی توانید فکر خود را برای حل سوالات فیزیک سازماندهی کنید.

چگونه فیزیک کنکور را 100 درصد بزنیم ؟ | مشاوره فیزیک کنکور

چه چیز باعث می شود فیزیک کنکور را ۱۰۰ نزنید؟

چگونه فیزیک کنکور را ۱۰۰ درصد نزنیم؟ شاید یکی از مهمترین مواردی که باعث می شود افراد به نتیجه مطلوب نرسند، استفاده از منابع غیر استاندارد است. این منابع سوالات بسیار سخت را در خود بدون هیچ دلیلی قرار داده و هم شما را از فیزیک خسته کرده و هم مفاهیم را به خوبی به شما نمی آموزند. همچنین دوری از روش های میانبری است که بسیاری از انتشارات برای کنکور فیزیک پیشنهاد می کنند. برای مثال روش هایی برای حل پرتابی و … در فیزیک ایجاد شده بود که اینک هیچکدام در کنکور کاربرد ندارد و فقط شما را از هدف خود دور می کند. علاوه بر این موارد در صورتی که شما در درجه ی دوم نیاز به استاد یا معلم را احساس کردید، از افراد معتبر و کسانی که در فیزیک تخصص دارند بهره ببرید . زیرا که راهنمایی های غلط بعضی ممکن است شما از مسیر دور کند.

 

چگونه فیزیک کنکور را ۱۰۰ درصد بزنیم در یک نگاه کوتاه

خلاصه ی مطب:

 1. اول خود را بسنجید
 2. هدف خود را تنظیم کنید
 3. بخش های مهم را بخوانید.
 4. از کتاب و منبع خوب بهره ببرید.
 5. در نهایت در صورت نیاز به معلم از استاتید و افراد مجرب بهره ببرید.(استفاده از معلم به معنای این است که شما تمام مباحث را خوانده و درک نکرده اید!!!)

شما می توانید از مقالات بخش مشاوره ی لیموترش استفاده کنید.

 راهنمای ثبت نام و شرکت در آزمون های لیموترش

گروه آموشی لیموترش، بهترین برگزارکننده آزمون آنلاین زیست در کشور

cta

ctat

ctam


نظرات
 • روژین هدایت پور آذر ۵, ۱۳۹۵ ۱۱:۰۶ ب٫ظ

  خیلی ممنون بابت وقتی که گذاشتید فقط کاشکی اسم منابع خوب رو هم بگید بازم ممنون:)))

  پاسخ
 • ف اسفند ۶, ۱۳۹۵ ۲:۰۲ ق٫ظ

  ممنون از راهنماییتون
  لطفا منابع خوبم معرفی کنید

  پاسخ
  • گروه آموزشی لیمو‌ترش اسفند ۷, ۱۳۹۵ ۷:۵۴ ب٫ظ

   در پست های بعدی قطعا اشاره میشه

   پاسخ
ارسال یک نظر

سه × سه =